top of page

Itinerář:

14.6. - přílet v odpoledních hodinách 17:55, nákup a vyrážíme na cestu - už tady na jihu nás světlo jen tak nenechá spát - od 22h do půlnoci je zlatá hodinka a od 3 do 5h ráno je tu znova. Naším cílem je navštívit frekventovaná místa v době kdy bude většina turistů spát (Golden Circle - Geysir,Gulfoss,Thinkvellir) a pomalu se začít přesouvat severněji..

  • protože nejsme odkázáni na pevné ubytování, tak zvolíme cestu podle předpovědi počasí.. zda nejdříve do oblasti Západních fjordů nebo takzvaný Diamond Circle na severovýchodě ostrova

15.-18.6. Do oblasti západních fjordů plných papuchalků a jiné havěti, a především zalité tím nejlepším zlatavím světlem - tady už totiž slunce prostě nezapadá a můžeme ho sledovat jak se pohupuje na hladině oceánu - zlatá hodinka trvá přes 6hodin - těšíte se? já ano :-) Naše cesty povedou k východnímu cípu na ptačí útesy Látrabjárg a pak severně, těsně pod polární kruh do hlavního přístavu Ísafjörður až na krásné západní pobřeží Strandir, odkud se pak budeme vracet zpět na okružní silnici n.1.

19.-22.6. Putování v oblasti kolem jezera Mývatn po trase míst patřících do takzavaného diamantového okruhu. Na rozdíl od západních fjordů navštívíme opravdu rozmanité místa co do tvarů a barev. Zároveň se však budeme muset vypořádat s turisty, kteří se na tomto okruhu kumulují. Ano, tady bude potřeba využívat večery naplno.

23.6-24.6. cesta zpět vnitrozemí (cesty F35 nebo F26) nebo po okružní silnici n.1 do jihozápadní oblasti. Po cestě nás čekají drobné, ale neméně krásné zastávky, vše podle cesty, kterou zvolíme. Směr letiště nabereme 24.6., odlet 18.30 zpět do Wroclawi

Expedice za polárním sluncem

Chci jet!
bottom of page